RN731JTTD3831C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3831C10
Description
RES 3.83K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.83kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%