RN731JTTD3831A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3831A10
Description
RES 3.83K OHM 0.05% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.83kOhm
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3831A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3831A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.83kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C