RN731JTTD3830F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3830F25
Description
RES 383 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
383Ohm
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm