RN731JTTD3830D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3830D100
Description
RES 383 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
383Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3830D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3830D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 383Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C