RN731JTTD37R9F50
Mfr.Part #
RN731JTTD37R9F50
Description
RES 37.9 OHM 1% 1/16W 0603
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
37.9Ohm
Tolerance :
±1%