RN731JTTD37R9D25
Mfr.Part #
RN731JTTD37R9D25
Description
RES 37.9 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
37.9Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
2
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%