RN731JTTD37R9B25
Mfr.Part #
RN731JTTD37R9B25
Description
RES 37.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
37.9Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD37R9B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD37R9B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 37.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C