RN731JTTD37R4F100
Mfr.Part #
RN731JTTD37R4F100
Description
RES 37.4 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
37.4Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
EAR99
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD37R4F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD37R4F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 37.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C