RN731JTTD37R4D25
Mfr.Part #
RN731JTTD37R4D25
Description
RES 37.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
37.4Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD37R4D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD37R4D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 37.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C