RN731JTTD37R4D100
Mfr.Part #
RN731JTTD37R4D100
Description
RES 37.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
RN73
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
37.4Ohm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD37R4D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD37R4D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 37.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C