RN731JTTD37R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD37R0F25
Description
RES 37 OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
EAR99
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
37Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD37R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD37R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 37Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C