RN731JTTD37R0D50
Mfr.Part #
RN731JTTD37R0D50
Description
RES 37 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
37Ohm
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD37R0D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD37R0D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 37Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C