RN731JTTD37R0D100
Mfr.Part #
RN731JTTD37R0D100
Description
RES 37 OHM 0.5% 1/16W 0603
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
37Ohm
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm