RN731JTTD37R0B50
Mfr.Part #
RN731JTTD37R0B50
Description
RES 37 OHM 0.1% 1/16W 0603
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
37Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C