RN731JTTD3792F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3792F100
Description
RES 37.9K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
37.9kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD3792F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3792F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 37.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C