RN731JTTD3792D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3792D50
Description
RES 37.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
37.9kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm