RN731JTTD3792B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3792B05
Description
RES 37.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
37.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%