RN731JTTD3791F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3791F25
Description
RES 3.79K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.79kOhm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3791F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3791F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.79kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C