RN731JTTD3791D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3791D25
Description
RES 3.79K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
3.79kOhm
yes
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD3791D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3791D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.79kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C