RN731JTTD3791C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3791C25
Description
RES 3.79K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.79kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD3791C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3791C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.79kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C