RN731JTTD3791B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3791B50
Description
RES 3.79K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.79kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD3791B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3791B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.79kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C