RN731JTTD3790F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3790F25
Description
RES 379 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
379Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
2
Case Code (Metric) :
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3790F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3790F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 379Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C