RN731JTTD3790C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3790C50
Description
RES 379 OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
379Ohm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD3790C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3790C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 379Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C