RN731JTTD3790B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3790B25
Description
RES 379 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
379Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD3790B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3790B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 379Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C