RN731JTTD3790B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3790B10
Description
RES 379 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
379Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V