RN731JTTD3790B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3790B05
Description
RES 379 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
379Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD3790B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3790B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 379Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C