RN731JTTD3742D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3742D25
Description
RES 37.4K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
37.4kOhm
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3742D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3742D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 37.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C