RN731JTTD3742C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3742C50
Description
RES 37.4K OHM 0.25% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Series :
RN73
Tolerance :
±0.25%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
37.4kOhm