RN731JTTD3742B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3742B25
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
2
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
37.4kOhm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%