RN731JTTD3742B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3742B05
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
37.4kOhm
Tolerance :
±0.1%
EAR99
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W