RN731JTTD3742A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3742A25
Description
RES 37.4K OHM 0.05% 1/16W 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
75V
Surface Mount
Series :
RN73
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
37.4kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3742A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3742A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 37.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C