RN731JTTD3742A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3742A10
Description
RES 37.4K OHM 0.05% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
37.4kOhm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD3742A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3742A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 37.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C