RN731JTTD3741F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3741F100
Description
RES 3.74K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.74kOhm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD3741F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3741F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.74kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C