RN731JTTD3741F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3741F10
Description
RES 3.74K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.74kOhm
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm