RN731JTTD3741D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3741D50
Description
RES 3.74K OHM 0.5% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
3.74kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD3741D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3741D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.74kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C