RN731JTTD3741C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3741C50
Description
RES 3.74K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
3.74kOhm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C