RN731JTTD3741C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3741C10
Description
RES 3.74K OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
3.74kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD3741C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3741C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.74kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C