RN731JTTD3741B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3741B05
Description
RES 3.74K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Resistance :
3.74kOhm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Datasheets
RN731JTTD3741B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3741B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.74kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C