RN731JTTD3740D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3740D50
Description
RES 374 OHM 0.5% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
374Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3740D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3740D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 374Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C