RN731JTTD3740D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3740D100
Description
RES 374 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Thin Film
Case Code (Metric) :
Resistance :
374Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%