RN731JTTD3740D10
Mfr.Part #
RN731JTTD3740D10
Description
RES 374 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Resistance :
374Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C