RN731JTTD3740C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3740C10
Description
RES 374 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
374Ohm