RN731JTTD3740B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3740B05
Description
RES 374 OHM 0.1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
RN73
Power Rating :
63mW
Resistance :
374Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm