RN731JTTD3701F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3701F25
Description
RES 3.7K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.7kOhm
yes
Datasheets
RN731JTTD3701F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3701F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C