RN731JTTD3701B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3701B05
Description
RES 3.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
3.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm