RN731JTTD3700D10
Mfr.Part #
RN731JTTD3700D10
Description
RES 370 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
Resistance :
370Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V