RN731JTTD36R5F50
Mfr.Part #
RN731JTTD36R5F50
Description
RES 36.5 OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Resistance :
36.5Ohm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD36R5F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD36R5F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 36.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C