RN731JTTD36R5B25
Mfr.Part #
RN731JTTD36R5B25
Description
RES 36.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Pbfree Code :
Resistance :
36.5Ohm
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD36R5B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD36R5B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 36.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C