RN731JTTD36R1F100
Mfr.Part #
RN731JTTD36R1F100
Description
RES 36.1 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
36.1Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD36R1F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD36R1F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 36.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C