RN731JTTD3652F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3652F25
Description
RES 36.5K OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
36.5kOhm
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3652F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3652F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 36.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C